פורטל "על הגובה" לילדים
 
 
 
כלים ומאגרי מידע

כלים ומאגרי מידע

חפש מידע
קישורים מומלצים
צור קשר
טופס פנייה

פורטל "על הגובה" לילדים 

פורטל הילדים על הגובה הוקם על ידי ממשל זמין ועמותת סנונית כדי לחבר ולקשר בין הממשלה לבין אזרחי המדינה הצעירים. באתר הוקמה "מדינה וירטואלית" שמאפשרת לילדים ללמוד דרך חוויות, משחקים וסיפורים על אזרחות וממשל, כלכלה, חוק, מחשבים, אנרגיה ומים, בריאות, ספורט ואיכות הסביבה. לצד למידה ופעילויות, יש באתר מקומות בהם הילדים יכולים להגיב ולהביע את דעתם בעזרת סקרים, שאלונים וגלריות.

בתוך הפורטל הוקמו מיני אתרים ייחודיים, שכל אחד מהם מציע לגולש עולם תוכן חווייתי, לדוגמה: בבית הספר לשוטרים שפותח בשיתוף משטרת ישראל, הילדים יכולים ללמוד על תפקידיה של המשטרה, חשיבות השמירה על החוק וכללים להתנהגות זהירה, ובמיני אתר איפה הכסף שפותח בשיתוף משרד האוצר, לומדים על צרכנות נבונה, חיסכון וניהול נכון של כסף במשפחה ובממשלה.

כמו כן, בחדר החדשות של פורטל על הגובה עולות ידיעות חדשותיות מהארץ ומהעולם בשפה פשוטה וברורה, במטרה לאפשר לילדים לקבל הסברים על אירועים אקטואליים וללמדם לצרוך חדשות באופן ביקורתי.

פורטל על הגובה מסייע לקידום מדיניות הממשלה בקרב הילדים במגוון תחומים והופך את הממשלה לנגישה יותר לאזרחים צעירים.

יתרונות קידום תכנים ומסרים באמצעות הפורטל:

  • הרחבת המודעות לשירותים ופעילויות של משרדי הממשלה: הפורטל הופך את פעילויות משרדי הממשלה לנגישות לילדים. כמו כן, מעבר לפרסום בפורטל עצמו התכנים מופצים גם לערוצים תומכים כמו: אתרי ילדים אחרים, פורטל gov.il, דף פורטל על הגובה בפייסבוק ועוד.
  • שימוש באנשי מקצוע מנוסים: התכנים והפעילויות באתר מפותחים על ידי מומחים בעלי שנות ניסיון רבות בעבודה עם ילדים ומותאמים גם לשימוש עצמי של הילדים וגם לפעילות משולבת עם הורים או מורים.
  • תנאי שרידות גבוהים: הפורטל מאוחסן בחוות השרתים של מערך ממשל זמין, ומכך נהנה מתנאי שרידות ואבטחה גבוהים.
  • חיסכון בעלויות פיתוח: איגום תקציבים ממשלתיים לטובת מטרה משותפת וחזון רחב תוך מתן ביטוי ייחודי לצרכים של כל משרד או תאגיד.
  • נגישות: שימוש בממשק אחיד ושפה גרפית משותפת מגבירים את הנגישות ומסייעים לילדים והורים להתמצא באתר בקלות.
  • יצירת חיבור בין משרדי הממשלה: השימוש בעולמות התוכן ממחיש את מגוון נקודות המפגש המצטלבות והרב-תחומיות של הממשלה עם חיי הילדים: בכביש, בשכונה, במים בברזים, בטלוויזיה, באינטרנט ועוד.
  • פרסום כללי: אפשרות לקיים מסעות פרסום בפורטל ולהעביר מסרים ממשלתיים מרוכזים בכל הרמות.

ליצירת קשר ולבחינת אפשרות להשתתף בפורטל נא ליצור קשר עם:
חגית אוחנה, מנהלת פורטל על הגובה מטעם ממשל זמין ועמותת סנונית
מייל:
hagit@mail.snunit.k12.il